0 212 212 20 97

 • Ana Sayfa
 • Kurumsal
 • Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri
 • Kurumsal Çözümler
 • İletişim

Aruba ESP (Edge Services Platform) Nedir ?

Aruba Edge Services Platform (ESP), yereldeki cihazlarımızı otomatikleştirmek, birleştirmek ve güvenli hale getirmek için tasarlanmış, sorunları işinizi etkilemeden önce tespit etmek ve düzeltmek için Yapay Zeka (AI) kullanarak tasarlanmış, endüstrinin ilk bulut tabanlı platformudur.

Kurumsal ağlar, verileri taşımada ve insanları uygulamalarına ve hizmetlerine bağlamada her zaman olduğu gibi çok önemli bir rol oynar. Bununla birlikte, kenar ağları, görev açısından daha da kritiktir ve ağ gereksinimleri, geçmişin standart bağlantı ve erişim teknolojilerinin çok ötesine geçer.

Hibrit Çalışma Ortamı

Hibrit çalışma ile birlikte Bilgi Teknolojilerine ( BT ) yapılan talepler BT iş yüklerini artırdı. Yakın zamana kadar, ağ sorunlarını gidermek veya bir güncelleme planlamak, bir toplantı odasında toplanmak veya kullanıcılara şahsen yardım etmek anlamına geliyordu. Artık çoğu BT ekibi uzaktan çalışıyor ve diğer uzak çalışanlar için sorunları çözmeleri ve aynı zamanda ofise dönüş projelerini planlamaları gerekiyor. Gelişmiş kapsama alanından kişi izleme analizine kadar her şeyi sağlanması gerekiyor. Aralıklı sorunları takip etmek, her kullanıcıya yanıt vermek ve yönetim ile operasyon araçları arasında geçiş yapmak için çok az zaman ve sınırlı kaynaklar vardır.

BT ekipleri daha az kontrole sahip ve çalışanlar verimli çalışmak için cihazlarında ihtiyaç duydukları uygulama performansını alamamakta. Sonuç olarak, işletmelerin çevik ve rekabetçi kalması zorlaşmaktadır.

Kenar ağların gücünden yararlanma

Daralan bütçeler ve artan iş yükleri, BT ekibinizin günlük faaliyetleri yönetme yeteneğini kısıtlarken, iş büyümesini hızlandırmak için çok ihtiyaç duyulan araçları ve kaynakları sunmaya devam ediyor. Ekibiniz mevcut ağınızı çalışır durumda tutmak için mücadele ederken, artan kullanılmayan kenar verilerinin hacminden yararlanmaya yönelik yatırıma öncelik vermeyi hayal etmek zor olabilmektedir.

Ancak kenar’ın genişlemesi ağ karmaşıklığını artırıyor gibi görünse de, aslında BT yönetiminin basitleştirilmesinin yolunu açıyor. İşin püf noktası, görünürlüğü artırmak, daha hızlı tepki vermek ve stratejik girişimlere daha fazla zaman ayırmak için kenar’da oluşturulan verileri analiz edebilmektir. Kenar öngörüleri ayrıca yeni ürünler, hizmetler ve gelir akışları gibi daha uzun vadeli yenilikleri de sağlayabilir. Kenar’daki doğru tamamlayıcı teknolojiler seti, bir kuruluşun verilerden iş değeri elde etme becerisini sağlar.

Cihaz Görünürlüğü

Güvenle ilerlemek

Kenar’daki fırsatlardan yararlanmanın önemi göz önüne alındığında, işletmelerin doğru ağ temeline sahip olmalarını sağlamaları çok önemlidir. Planlanmamış olaylar karşısında iş sürekliliği ve esneklik ihtiyacına hızla yanıt verebilmelerini sağlarken BT altyapılarını bir sonraki büyük teknoloji geçişine hazırlamaları gerekiyor. Bunu yapabilmek için birleştirilmiş, otomatikleştirilmiş ve güvenli ağ teknolojisine ihtiyaçları var.

Aruba Edge Services Platform (ESP) kenar cihazları birleştirmek, otomatikleştirmek ve güvenceye almak için tasarlanmış, endüstrinin ilk yapay zeka destekli platformudur. Aruba ESP, AIOps, Sıfır Güven Güvenliği ve Birleşik Altyapıyı finansal ve tüketim esnekliği ile birleştirir. BT’ye yardımcı olmak için:

 • Sorunları, işi etkilemeden önce ortadan kaldırarak hızlı bir şekilde tanımlayın ve çözün.
 • Kaybolan bir güvenlik çevresinden gelen gelişmiş tehditlere karşı koruyun.
 • Kampüs, şube, veri merkezi veya uzak çalışan konumlarında binlerce kablolu, kablosuz ve WAN cihazını izleyin ve yönetin.
 • Değişen iş ihtiyaçlarını desteklemek için ağ hizmetlerini hızlı bir şekilde dağıtın.
 • Zorlu finansal koşullar karşısında bile ihtiyaç duydukları altyapı teknolojisine bugün sahip olun.

‎Yalnızca Aruba ESP her şeyi daha hızlı sunar – düzeltme süresi, güvenlik koruması hızı, kullanıcıların ve konumların ölçeklendirilmesi ve tek bir bulut yerel mimaride operasyonel AIOps:‎

 • ‎AIOps için en büyük telemetri tabanlı veri gölü‎
 • ‎Yeni cihazların güvenliğini sağlamak için Dinamik Segmentasyon ve politika uygulama kuralları‎
 • ‎Kablolu, kablosuz ve WAN genelinde bulut tarafından yönetilen orkestrasyon‎
 • ‎Bulutta, şirket içinde veya hizmet olarak tüketilen en üst düzey esneklik‎

Aruba ESP ile uzak kullanıcılar, şubeler, bulut yapıları, kampüs ve veri merkezlerini tek yerden yönetebilirsiniz.  Aruba ESP hizmetini servis olarak kiralayabilirsiniz. Bu sayede ESP’nin size sağladığı bağlantı, koruma ve analiz hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. info@asirdx.comBir cevap yazın