0 212 212 20 97

  • Ana Sayfa
  • Kurumsal
  • Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri
  • Kurumsal Çözümler
  • İletişim

BİLİŞİM SEKTÖRÜNÜN ÇEYREK ASIRLIK FİRMALARINDAN OLAN ASIR BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ’NİN DÜNDEN BUGÜNE YAŞAM SERÜVENİ

Türkiye bilişim sektörünün öncü firmalarından olan Asır Bilgisayar 1995 Yılında İstanbul Şişli adresinde kurulmuştur. O günün şartları olan kutu satışı ile bu sektörde yer alan Asır Bilgisayar 1999’da HP ile birlikte bir iş ortaklığı kapsamında Hardware dünyasına adım attı. Bizim için önemli olan bu atılımla beraber HP Donanım satışlarına devam ettik, O dönemde HP hem uç noktadaki Bilgisayar , Notebook , Thinclient ürünlerini müşterilerimize konumlandırırken aynı zamanda sunucu , disk yedekleme sistemleri ve network ekipmanlarını uçtan uca müşterilerimize sunmaya başladık. Sonra yıllar içinde sırasıyla Microsoft yazılımları , o dönemin çeşitli güvenlik çözümleri ve yedekleme yazılımları ile beraber müşterilemize destek vermeye devam ettik.

Asır Bilgisayar rakiplerinden ayrıştıran en önemli misyonu ise her sattığı ürüne dokunarak bir teknik hizmet sunmaya başlamasıydı. 2008 yılı itibariyle kadromuzu 20 kişiye çıkartıp o dönemin olumsuz ekonomik koşulları ve krizlerine rağmen ciromuzu her geçen seneye göre % 25 civarında artışla kapatarak yaptığımız yatırımların ve kazandığımız müşteri memnuniyetlerinin dönüşlerini ciddi bir şekilde almaya başladık.

2015 yılında HPE Aruba networks markasını satın alarak sektöre ciddi bir ivme  kazandıracağının sinyalini vermiş oldu. Tüm iş modelimizi o günden itibaren ciddi anlamda evrimleştirerek Aruba Networks ürünlerine hakim bir kadro oluşturduk. Satış ağımızı bu duruma göre revize ettik ve tüm ekibimizi Aruba teknolojilerine hakim bir şekilde yeterliliklerini ve bilgi becerilerini arttırdık.

HPE’nin yaptığı bu hamle ile biz de tüm Türkiye’de stratejik olarak şubeler açmaya karar verdik. İlk şubemizi Ankara’ya açarak hem kamu projelerinde hem de  özel sektörde biz de varız dedik. O yılların sonunda personel sayımız 35‘e, yıllık ciromuzu ise yaklaşık 20 Milyon USD’ye çıkardık .

Bölgelerde olma kararı ve Aruba Networks vizyonu ile beraber sırasıyla Yalova, İzmit, Konya, Antalya, İzmir ve Tekirdağ olmak üzere şubelerimize yeni adresler ekledik.

Bulut Teknolojisinin yeni yeni konuşulduğu o yıllarda biz bulutla beraber local network ihtiyaçlarının artacağını kablosuz tarafta ise müşterilerimize farklılık katacak yeni çözümlerin bir fırsat olduğunu görüyorduk. Yatırımlarımıza HPE ailesine hız kesmeden devam ettik.

2017 yılında Aruba networks’te bölgede Ent.partner ödülüne layık görüldük. Bu ödül yaptığımız yatırımların ve gittiğimiz hedefin çok doğru olduğunu bize tartışmasız göstermekteydi.

Günümüze geldiğimizde ise 60 Kişinin üzerinde mesai arkadaşlarımızın olduğu, yıllık 30 Milyon USD’nin üzerinde fatura kestiğimiz ve işinin tamamını teknoloji çözümlerinden sağlayan köklü bir firma haline geldik.

Teknoloji sektörüne yön veren vizyonumuz sunduğumuz çözüm ve hizmetler

Asır Bilgisayar Sistemleri tüm sektörlerde derinliğimizin olduğunu söyleyebilirim. Bu alanda birçok projeye imza attık ve devam eden projelerimiz bulunuyor. Ankara ofisimiz ile kamu sektöründe yoğun çalışmalarımız mevcut. İzmit Şubemiz odağında üretim sektöründe oldukça yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Antalya, İzmir, Konya ve Tekirdağ şubelerimizde ise otel ve genel sektör ağırlıklı çalışmalarımız devam ediyor.

Ankara Şubemiz ile Ankara’daki Kamu tarafında ve merkez ofisimizle İstanbul’daki Özel Sektör tarafında önemli projeler gerçekleştiriyoruz. Özel sektöre baktığımızda da üretim sektörü, sağlık sektörü, telekomünikasyon ve perakende sektörü gibi sektörlerde çeşitli büyük kurumlarla çalışmalar yapıyoruz.

Asır Bilgisayar Sistemleri rakipleriyle ayrıştığı noktaya gelirsek, biz müşterimize değer katan ve onları farklılaştıran bir iş ortağıyız. Ekibimiz adına müşteri memnuniyeti bir kıstas değil, gereklilik. Bizim hedefimiz müşterimizde devamlılığı oluşturabilmek. Burada bir üretim bandını simüle etmekten, kurumsal yazışma sistemine, ürünün yaşam döngüsüne kadar olan ve yıllarca otomotize edilemeyen tüm süreçleri otomotize ederek verimliliği arttırmaktır. Bunları yaparken, danışmanlık hizmetimizi, sistemde çalışacak donanımları, gerekli lisans ihtiyaçlarını bir paket halinde sunuyoruz ve bunu da hem öz kaynaklarımız hem de iş ortaklarımızla beraber sağlıyoruz. Biz bu tarz projeler yaptığımızda kendimizi onlar gibi hissediyor ve onlarla ortak bir hayatı paylaşabiliyoruz.

Önceliğimiz müşterimize bizden aldığı hizmet ve çözümle hem para hem de sektör başarısı kazandırmak. Sonuç itibariyle onların kazancı da bize kazanç olarak yansıyor. Bugün sektörlerinde öncü birçok büyük firma ile 10-15-20 yıllara kadar ulaşmış referanslarımız bulunuyor. Ekibimin deneyimli, özgüvenli ve ileri seviyede donanımlı oluşu ve sunduğumuz birçok çözümü kendi bünyemizde de kullanıyor oluşumuz bizim bu konudaki en büyük artılarımızın başında geliyor. Ekibimin bu alandaki deneyimi ve tecrübesi yatırımlarımızla birleşince de başarı geliyor.

Asır Digital Bilgisayar Sistemleri HPE ve Aruba Networks ürünlerinin yetkili servis noktasıdır. Böylelikle müşterilerimize konumlandırdığımız tüm ürün ailesinin servisini yerinde sağlayan bir teknoloji firmasıdır.

Satış sonrası hizmet ve servis çözümlerimiz

Asır Bilgisayar Sistemleri olarak İş Çözümleri, Teknoloji Çözümleri, İş Uygulamaları ve Mobil Çözümler başlığı altında sunduğumuz çeşitli çözümlerimiz bulunuyor. Bunların içerisinden ön plana çıkartacağımız birkaç çözüm sayarsak, Müşteri yerinde servis hizmetleri ,Bakım anlaşmaları ve Outsorce, IoT Çözümleri ve bunların çalıştığı çeşitli platformlar, Yönetilebilir Servisler olarak sıralayabiliriz.

HPE ürünün yetkili servis noktası olan Asır Bilgisayar tüm Türkiye’yi kapsayan hem öz kaynağımız hem de lokal iş ortaklarımızla güçlü bir servis ağına sahip olduğumuzu söyleyebiliriz.

Hizmet sunduğumuz sektörlerin başında Perakende sektörleri gelmektedir. Sonrasında ise Üretim, Sağlık ve Kamu sektörleri ile de yoğun çalışıyoruz. Ayrıca KOBİ’ler tarafında sunduğumuz özel paketlerimiz ve yine %100‘ü Asır Bilgisayarın olan Cloud alanında sunduğumuz çözümlerimiz bulunuyor. Bu bağlamda onları nasıl büyütebiliriz, farklılaştırabiliriz ve rakiplerinden ayrıştırabiliriz kapsamında yaklaşımımızla çözümler sunuyoruz.

Asır Digital Sistemleri olarak servis hizmetlerimize de çok önem veriyoruz. Ciromuzun yaklaşık 1/3 ‘ü ilgili hizmet ve servislerden geliyor. Yaklaşık yüzde 35’i donanım ve bununla beraber kurulum hizmetlerinden gelirken, ciromuzun geri kalan kısmı da satış öncesi ve sonrası hizmetlerden geliyor. Asır Bilgisayar Sistemleri olarak sektöre yönetilebilen servisler noktasında HPE GreenLake modeli ile hem rekabetçi hem de farklılaştıran fırsatlar sunmaktayız.

Bizler her ne olursa olsun öncelikle yaptığı işe saygısı olan ve her departmanındaki personeli ile bu işi sevgi ve özveri içerisinde yapan bir takımız. Bu da başarımızın sürekli olmasını sağlayan önemli unsurların başında gelir

Asır’ın dönüşümü hız kesmeden devam ediyor

Son zamanlarda en çok konuştuğumuz konuların başında dijital transformasyon yani dönüşüm gelmektedir.

Dijital dönüşüm her boyuttaki şirketlerin hayata geçirmesi gereken en büyük adımlardan biri haline gelmiştir.

Dijital dönüşüm her şirket için farklı görüneceğinden, herkes için geçerli olan bir tanımı kesin olarak belirlemek zor olabilir. Bununla birlikte dijital dönüşümü , teknolojinin , bir işletmenin tüm alanlarına entegre edilmesi olarak tanımlayabiliriz

Dijital dönüşüm ve anlamlı veri geleceğe hazır olmak isteyen her şirketin odağında olması gereken önemli bir konudur

Asır Bilgisayar bu dönüşümü tüm paydaşlarında uygulayan ve bunu tüm müşterilerine sunan Türkiye’nin en büyük sistem entegratörlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu dönüşüm yolculuğunda Asır Dijital Bilgi Sistemleri Anonim şirketi olarak yeni yüzümüzle hizmet vermeye devam edeceğiz .Bir cevap yazın