0 212 212 20 97

  • Ana Sayfa
  • Kurumsal
  • Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri
  • Kurumsal Çözümler
  • İletişim

Bizim Bulut

Bizim Bulut Teknoloji Çözümleri Hakkında

Bizim Bulut Teknoloji Çözümleri olarak bilinen şirketimiz ASIR Bilgisayar Sistemleri alt kuruluşu olarak sektörde hizmet vermektedir. Şirket profili olarak tamamen bulut teknolojileri ve service provider (servis sağlayıcı) kapsamında bilişim teknolojilerinde hizmet vermekte olup tamamen müşterilerimize özel kişiselleştirilmiş hizmet sunmaktayız.

 

Sanal Sunucu Kiralama

Size tahsis edilen kaynaklar ile birlikte sistemlerinizi yönetebileceğiniz ve VMware alt yapısı kullanıldığından makinelerinizin kaynak kullanımını kontrol edebileceğiniz sistem olarak müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Dilediğiniz şekilde sistem mimarisi oluşturma ve sanal makinelerinizin yedeklerini belirlediğiniz zamanlar da Veeam Backup & Replication ile sağlayabilirsiniz!

 

Hızlı ve güvenli bulut yedekleme ve replikasyon!

Herhangi bir masraf yapmadan ve iş yeri dışında bir altyapı oluşturup kullanmadan iş yeri dışı fiziksel ve sanal yedekler alın, sanal makineleri replike edin. Veeam Cloud Connect bir servis sağlayıcının bulut depolama alanına tam olarak tümleşik, hızlı ve güvenli bir yedekleme yolu sağlar.

 

Co-location

Bizim Bulut sunucu barındırma (Co-location) hizmeti, sunucu ve network donanımlarının son teknoloji ile donatılmış veri merkezi ortamında barındırılarak, kesintisiz internet erişiminden faydalanmasını sağlar.Barındırma hizmetleri için gerekli olan yüksek kapasiteli network donanımları, yedekli enerji (ups-jeneratör) altyapısı, yedekli iklimlendirme (ısı-nem) ve fiziksel Bizim Bulut Teknoloji Çözümleri tarafından sağlanmaktadır.Sunucu Barındırma servisleri kapsamında çeşitli boyutlarda sunucu barındırma, kuruma özel kabin kiralama, kuruma özel kafes kiralama servis seçenekleri Kullandığın Kadar Öde gibi pek çok avantajla birlikte sunulmaktadır.Sunduğu Sunucu Barındırma servisleri ile kurumların iş uygulamalarını kendi omurgaları üzerinden internet ve güvenli erişim ortamına taşıyarak sürekli, esnek, uygun maliyetli sunucu barındırma çözümleri sağlar.

 

Private Cloud Nedir?

Bilgileri önemli olan büyük şirketlerin tercih ettiği bir bulut teknolojisidir. Tüm bilgiler BT Departmanın elinin altındadır. Erişim güvenliği ve gizliliği yüksektir. Private Cloud sisteminde kurulan yapı özel olduğu için veriler ve bilgiler sizin kontrolünüzde olur. Fiziksel sunucular üzerinden sağlanan, değişen ve anlık ihtiyaçlar zamanında kaynaklarının arttırılıp veya azaltılabileceği, kullanılan kaynakların paylaşımsız ve yedekli (Cluster) mimari olarak sunulduğu sunucu hizmetidir. Ayrıca sarf edilen iş gücü ve maliyetleri düşürmek amacıyla, servis sağlayıcı desteğini alarak internet üzerinden sistem kaynaklarının kullanılması için tasarlanmış altyapılardır.

 

Public Cloud Nedir?

Genel bulut (Public Cloud), İnternet üzerinden kullanmak veya satın almak isteyen herkese sunulan bilgi işlem hizmetleri olarak tanımlanır. Bu hizmetler kullanıcıların yalnızca kullandıkları CPU döngüsü, depolama alanı veya bant genişliği kadar ödeme yapacakları şekilde isteğe bağlı olarak satılabilir.

Bizim bulut hakkında bilgi almak için iletişim formu doldurabilirsiniz.