0 212 212 20 97

  • Ana Sayfa
  • Kurumsal
  • Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri
  • Kurumsal Çözümler
  • İletişim

FUSION 360 – TEK ÜRÜN, TEK BİR ARAYÜZ

Geçen hafta başlattığımız yazı serimizi bu hafta da yeni nesil CAD teknolojileri ile devam ettiriyoruz. Özellikle gelişen teknoloji ve değişen son kullanıcı talepleri ile yenilenen bilgisayar destekli tasarım programları yeni bir yüz buldu. Önemli CAD üreticilerinin birçoğunun yatırım yaptığı bu alan her geçen gün alışkanlıkları değiştirmeye devam ediyor.

Bu noktada ben size AUTODESK’in sunduğu FUSION 360 yazılımından bahsetmek istiyorum. FUSION 360 ile tek ara yüzde CAD, CAM, CAE çözümlerini kullanabilirsiniz. Böylece elde edeceğiniz en büyük avantajların başında ise ilk yatırım maliyeti düşük ve entegre yazılım çözümleri ile tek ekranda çalışma fırsatı ön plana çıkıyor. Tabii mekanik tasarım kabiliyetlerine ek olarak elektronik devre tasarımlarınızı (PCB) da yönetebiliyor olmanız büyük bir artı.

FUSION 360’ın faydaları hem yöneticilere hem de tasarım uzmanlarına yönelik geniş bir perspektif sunuyor. Bunların başında endüstriyel ve mekanik tasarımı tek bir ürün aracılığı ile kullanabilmek geliyor. Firmaların rekabet avantajı sağlamak için ön plana aldığı en önemli unsurların başında olan tasarım, FUSION 360 ile çok hızlı bir şekilde yönetilebiliyor. Modelleme araçlarının kolay kullanımı tasarım fikirlerinizi şekillendirmenize yardımcı oluyor. Tasarımı takip eden hatta artık tasarım ile eş zamanlı olarak uygulanan mühendislik ve analiz kabiliyetleri ile FUSION 360 benzersiz bir deneyim sunuyor. Montajlarınızı oluşturduktan sonra sonlu elemanlar testi yapabiliyorsunuz. Rekabet avantajı sağlamak için ise FUSION 360 CAM tarafında pahalı alternatifler yerine 2.5 – 5 eksen işleme kabiliyetleri ile üreticilere fayda sağlıyor.

Gelişen teknolojinin yüzü olan FUSION 360 aynı zamanda geleneksel CAD, CAM, CAE çözümlerine ek olarak yenilikçi üretim kabiliyetleri ile de kendini farklılaştırıyor. Bu noktada 3 boyutlu yazıcılara çıktı verebilmesi en büyük sunduğu avantajlardan biri. Özellikle tersine mühendislik çalışmaları yapmak isteyen firmalara el tarayıcılarından elde edilen nokta bulutu datasının çıktısını alma ve tasarım değişikleri yapma imkanı sunuyor.

Son olarak FUSION 360 bulut tabanlı olması ve sürekli güncellenen alt yapısı ile kalıcı lisans kaynaklı sürüm problemlerine ve dolayısı ile ortaya çıkan data kaybı sorunlarına savaş açıyor. Teknoloji gelişiyor neden CAD, CAM, CAE çözümleriniz aynı kalsın? Değişime ayak uyduralım.Bir cevap yazın