0 212 212 20 97

  • Ana Sayfa
  • Kurumsal
  • Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri
  • Kurumsal Çözümler
  • İletişim

Sanallaştırma

Kurumsal kaynaklar, müşteri ilişkileri, muhasebe ve bilginin yönetimi için uygulama yatırımları doğru orantılı olarak sunucu ihtiyaçlarını da sürekli arttırmaktadır. Önceden birkaç sunucu ile ihtiyaçlar rahatlıkla karşılanabilirken, günümüzde daha fazla sunucu kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır.

Şirketler bünyelerinde ERP, CRM, HR, muhasebe, e-ticaret, e-posta, web uygulama, güvenlik ve kurumsal uygulamalar gibi işler için ayrı ayrı sunucular barındırmaktadırlar. Sunucu sayısı arttıkça doğal olarak bu cihazların bakım ve destek masrafları, elektrik giderleri, hizmetlerin devamlılığı için kesintisiz güç kaynağı yatırımı, daha büyük sistem odaları, daha çok soğutma gibi giderler de artmıştır. Öte yandan kullanılan fiziksel donanımların işlemci ve bellek kullanımlarının genellikle çok yüksek olmadığı ve kaynakların çoğunlukla israf edildiği gözlenmektedir.

Mevcut fiziksel kaynakların daha verimli kullanılması amacıyla, fiziksel sunucular üzerine sanallaştırma platformları kurulmuş, birçok sanal sunucu bu platformlar üzerinde hizmet vermeye başlamıştır. Sanallaştırma projeleri; verimlilik, esneklik, modülerlik, kolay yönetilebilirlik, iş sürekliliği, kolay geri dönüş senaryosu ve tasarruf gibi avantajlar sağlamaktadır.

Uzman ve deneyimli teknik kadromuzla bilgi sistemlerinizin sanal mimaride yeniden kurgulanması ve projelendirilmesini, sunucularınızın dönüştürülerek sanal platformlara taşınması faaliyetlerini, iş süreçlerinizi aksatmadan gerçekleştirebiliriz.

Sanallaştırma çözümlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim formu doldurabilirsiniz.