0 212 212 20 97

  • Ana Sayfa
  • Kurumsal
  • Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri
  • Kurumsal Çözümler
  • İletişim

Teams Toplantıları İçin Arka Plan Bulanıklaştırma ve Resmi Ekleme

Bugün biraz daha keyifli bir konu olduğunu düşündüğüm Teams arka plan ayarlama konusundan bahsedeceğim. Biliyorsunuz yaşadığımız salgın hastalık sebebi ile son dönemde evden çalışma arttı ve bununla birlikte insanların birlikte iş yapma olanakları azaldı. Tam bu noktada Microsoft Teams gerçekten ihtiyaçları karşılayan bir program olarak hızlıca benimsendi. Evlere kapandığımız bu günlerde tek başına yaşamayan kişiler toplantılarda kamera açmaktan biraz çekinmekteydi. Bu sorunun çözümü için telefonlardan alışık olduğumuz arka plan bulanıklaştırma devreye girdi. Bununla birlikte arka plana resim eklemekte güzel bir çözüm oldu. Aşağıda bu işlemlerin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağım.

  1. Teams Arka Plan Bulanıklaştırma ve Hazır Resimleri Kullanma

Teams toplantısına katılmadan önce yada katıldıktan sonra, “Background filters” ikonuna tıklayıp arka planı bulanıklaştırabilir veya ekli görseller ile değiştirebilirsiniz:

Kırmızı çerçeve ile gösterilen kısma tıklayınca aşağıdaki menü ile karşılaşıyoruz.

Blur kısmını seçersek sizin dışınızda kalan yerler blurlanacaktır.

Hazır resimlerden birini seçerseniz arka plan değişecektir.

Aynı işlemi toplantıya bağlandıktan sonra yapmak isterseniz ‘…’ tıklayarak sonrasında “Apply Backround effects” kısmına girerek gerçekleştirebilirsiniz.

  • Teams Arka Plan Resmi Ekleme

Arka plan resmi ekleme istediğinizde ise aşağıdaki “Add new” kısmına tıklayıp bilgisayarda bulunan fotoğraflardan birini seçmeniz yeterli olacaktır.

Aşağıda bizimde örneğini yapmış olduğumuz gibi resmi toplantılarda kullanabileceğiniz firmanıza özel arka planlar oluşturabilirsiniz.

Sizlerde Teams lisansına sahip olmak için Müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilir. Daha fazlasını öğrenmek için bizlere ulaşabilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur. Okuyup vakit ayıran herkese teşekkür ederim.Bir cevap yazın